افرا پیام

افزایش بیش از حد تعداد افرادی که شماره‌های خود را در لیست سیاه مخابراتی قرار داده‌اند موجب گردید که عده‌ای به این راهکار بیاندیشند که با استفاده از سیم‌کارت‌ها به ارسال پیامک انبوه بپردازند؛ با این تصور که ارسال پیامک از طریق سیم‌کارت‌ها به شماره‌های بلک‌لیست نیز پیام ارسال می‌کند درحالی‌که شماره‌های سامانه‌های پیامک (۱۰۰۰- ۳۰۰۰ -۵۰۰۰۲- ۰۲۱) امکان ارسال به بلک لیست‌ها را ندارند.

در این مقاله به وجوه افتراق و اشتراک میان این دو دسته (مودم‌های GSM و پنل‌های SMS) می‌پردازیم:

 • مودم‌های GSM مولتی پورت:

شاید اولین مشکل این مودم‌های GSM در سابق عدم امکان ارسال پیامک به صورت انبوه و با تعداد بالا بوده است؛ اما به مرور با تولید مودم‌های مولتی پورت این مشکل برطرف شده است و سرعت ارسال این مودم‌ها نیز افزایش یافته و تقریبا بدون مشکل خاصی به تعداد بالا امکان ارسال پیامک وجود دارد.

اما آیا استفاده از مودم‌های GSM مولتی پورت گزینه خوبی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌باشد؟ در اینجا لازم است مزایا و معایب استفاده از این سیستم را برای شما بیان کنیم:

 • مزایای مودم‌های GSM:
 • امکان ارسال به خطوط بلک لیست تا حد بسیار زیاد
 • هزینه مناسب‌تر پیامک‌ها در تیراژهای اندک

شاید به جز این دو مزیت، مزیت‌ دیگری جهت ارسال پیامک با استفاده از این مودم‌ها به ذهن خطور نکند. اما معایب این مودم‌ها چیست؟

 • معایب مودم‌های GSM:
 • قیمت به نسبت بالای این مودم‌ها (حداقل ۴۰۰ هزارتومان تا حدود ۶ میلیون تومان)
 • دارا نبودن بانک شماره‌ها
 • کیفیت پایین ارسال پیامک با سیم‌کارت‌ها
 • اعتبار پایین شماره‌های سیم‌کارت نسبت به شماره‌های اختصاصی پنل‌های SMS
 • حمل و نقل مودم‌ها در هر زمان و مکانی که قصد ارسال پیامک دارید
 • عدم انعطاف‌پذیری در تلفن‌های همراه: نرم‌افزار ارسال پیامک ویژه مودم های جی اس ام حتماً باید در رایانه‌ و کامپیوتر‌ها نصب شود و امکان ارسال از طریق تلفن همراه وجود ندارد.
 • امکان خرابی سخت افزار (مودم ها) در دوران خارج از گارانتی

 

اما در مقابل سامانه های پیامک و یا پنل های اس ام اس نیز دارای ویژگی هایی می باشند که اشاره به آنها جهت انتخاب یکی از این محصولات لازم و ضروری است:

 • مزایای پنل‌های پیامک:
 • امکان ارسال به خطوط بلک لیست از طریق شماره‌های خدماتی
 • کاهش هزینه‌ پیامک‌ها در تیراژ های بالا
 • امکان ارسال به صورت انبوه و منطقه‌ای در کمتر از یک دقیقه
 • قیمت مناسب و ارزان سامانه‌های پیامک در قیاس با مودم‌های GSM
 • اعتبار و ارزش بالای شماره‌های اختصاصی سامانه‌ها در قیاس با سیم‌کارت‌ها
 • انعطاف پذیری نرم‌افزارهای ارسال پیامک: نرم افزارهای ارسال پیامک انبوه این قابلیت را دارند که بدون نباز به هیچ سخت‌افزاری، هم از طریق رایانه‌ها و هم از طریق تلفن‌های همراه ارسال پیامک داشته باشد.
 • امکان مدیریت مشتریان با سامانه‌های پیامک
 • امکان تعریف محصول در سامانه‌های پیامک
 • امکان استعلام قیمت محصولات توسط مشتریان
 • امکان ارسال کارت ویزیت از طریق سامانه
 • امکان بازگشت‌پذیری هزینه‌های ارسال ناموفق
 • عدم نیاز به حمل هیچ‌گونه سخت افزاری
 • تحت وب بودن نرم افزارهای ارسال پیامک
 • امکان استفاده از ویژگی های هوشمند این سامانه ها ( همچون ماژولهای کدخوان، قرعه کشی و نظرسنجی، دایورت پیامک، ارتباط با مشتریان، وب سرویس و ده ها امکان دیگر )
 • معایب پنل‌های پیامک:
 • عدم امکان ارسال پیامک به خطوط بلک لیست بدون استفاده از شماره های خدماتی
 • سخت گیری اپراتورها در خدماتی نمودن شماره ها
 • قیمت بالای شماره های اختصاصی با کیفیت در ارقام کوتاه

 

با توجه به مقایسه انجام شده به نظر می رسد هر یک از افراد با توجه به نیاز خود می توانند هر یک از این محصولات را به عنوان محصول مورد نظر خود انتخاب کنند و از امکانات آن استفاده نمایند. اما با توجه به قیمت بالای مودم های جی اس ام مولتی پورت و ضرورت حمل آنها برای ارسال پیامک، در قیاس با پنل های تحت وب، انتخاب این مودم ها فقط برای افرادی مناسب است که صرف هزینه های بیش از حد برایشان اهمیتی ندارد و در مقابل ، سامانه های پیامک به دلیل انعطاف پذیری بالا و قابلیت ارسال به خطوط بلک لیست با شرایط خاص و قیمتهای بسیار مناسب آنها ، طرفداران بیشتری دارند.

شهر زیبای پاریس

پاریس ،پایتخت کشور فرانسه و یکی از شهر های ناحیه ایل – دو – فرانس می باشد . پاریس یکی از شهر های پیشرفته در زمینه هایی چون اقتصاد ، فرهنگ ، هنر ، سیاست و … می باشد . از شهر های شناخته شده در صنعت گردشگری این شهر می باشد که سالانه حدود ۴۵ میلیون نفر توریست را به دیدن خود می کشاند . به دلیل دارا بودن فراوانی زیاد درخت این شهر سرسبزترین پایتخت اروپا نیز می باشد . تور پاریس به صورت همه روزه از ایران به مقصد این شهر برگزار می گردد و گاهی اوقات پیش می اید که قیمت تور پاریس ارزان می شود و ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد چرا که یکی از عواملی که در گردشگری خیلی مهم می باشد آب و هوای مقصد می باشد که می تواند بر روی قیمت تور پاریس نقش بسزایی داشته باشد . خیابان شانز الیزه که یابان است که به قرن هفدهم میلادی بر می گردد یکی از پرجاذبه ترین نقاط گردشگری در دنیا محسوب می شود این خیابان در فرانسوی ها ملقب به زیباترین خیابان جهان نام گرفته است . پاریس با داشتن ۱۵۰ موزه یکی از حافظان تاریخ می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر را بع تماشای خد می آرد . موزه لوور سالینه هشت میلیون توریست را به خود جذب می کند به همین دلیل به عنوان پر بیننده ترین موزه جهان شناخته شده است و جز برترین موزه های جهان به شمار می رود .

تور ارزان پاریس

تور پاریس ارزان گاهی اوقات می تواند اتفاق بیفتد و برای دت زمانی قیمت تور پاریس کاسته شود که دلیل آن تنها جذب مشتری و توریست بیش تر می باشد  می خواهند که تمام مشتری های خود را ساپورت کنند . برج ایفل که بزرگترین برج می باشد و قدمت ان از تمامی برج های ساخته شده بیش تر است و نیازی به توصیف آن نیست نیز در این شهر واقع شده است . از جمله پارک ها زیبایی که در این شهر وجود دارد و انسان می تواند معنای زیبایی را در آن جا درک کند پارک مونسو می باشد که هر مقدار از زیبایی های ان را توصیف کرد باز هم کم است . از جمله ممتاز ترین جاذبه های این شهر که برای علاقه مندانی که در تور پاریس شرکت می کنند جذابیت دارد می توان  به گراند پله ، پتیت پله ،تاق پیروزی ، انولید و … اشاره داشت . تور پاریس نه تنها در ایران بلکه در کل جهان یکی از پر طرفدارترین تور ها می باشد و توریست های زیادی هستند که اشتیاق خاصی دارند تا از این شهر دیدن نمایند . یکی از باغ های قدیمی و معروف پاریس باغ تویلری است که در قرن ۱۶ در حاشیه رود سن ساخته شده است باید بدانید که رود سن از داخل این شهر می گذرد .

مالزی و تور آن

مازی کشوری است که در جنوب شرقی آسیا واقع گشته است که پایتخت آن کوالالامپور می باشد . در تقسمات کشوری مالزی به ۱۳ ایالت تقسیم شده است که استاندار هر ایالت را شاه می گویند .مالزی از  دو بخش متمایز تشکیل شده است که دریای چین آن ها را از هم جدا می کند که در هر دو بخش دارای مناظر زیبایی از دشت های مرتفع می باشد . آب و هوای این کشور استوایی بوده است که مشخصه آن نیز وزش باد های موسمی به صورت سالانه می باشد که از جنوب غرب بع شمل شرق می وزد . در این روز هایی که کم کم به عید نوروز نزدیک می شویم کشور را حال و هوای عجیبی در بر می گیرد گویی که همه از آمدن این عید خوش حال می باشند در این بازه زمانی تور نوروز مالزی از طرف بسیاری از آژانس هایی که در کار گردشگری هستند برگزار می شود و برای این که بتوانند مشتری های بیشتری را ار آن خود کنند قیمت تور نوروز مالزی را کاهش می دهند و می خواهند که بتوانند مردم بیشتری را به گردشگری علاقه مند کنند . شبه جزیره مالزی به دلیل داشتن سواحل زیاد و گوناگونی ان در تمام بخش هایی که دارد ، یکی از مهم ترین و بزرگترین مکان های غواصی در  دنیا می باشد . علاوه بر این ها طبیعت زیبای مالزی به دلیل داشتن موقعیت استوایی دارای مکان های زیادی برای گردشگران می باشد که از آن ها می توان به تامان نگارا که همان جنگل ملی مالزی می باشد که جز قدیمی ترین جنگل های دنیا به شمار می رود اشاره داشت . برج های دو قلوی پتروناس که در حال حاضر بزرگترین برج های دو قلوی دنیا می باشند نیز در شهر کوالالامپور می باد که جزئی از سرمایه های شرکت نفتی پتروناس مالزی می باشد .

تور ارزان نوروز مالزی

گاهی وقت ها به دلیل شرایطی که ممکم است پدید اید قیمت تور نوروز مالزی ارزان می شود و بسته به این که آژانس ها چه امکانات رفاهی برای گردشگران در نظر گرفته اند می تواند متغیر باشد و در تور نوروز مالزی نوسانات قیمت را مشاهده نماییم . سواحل شرقی شبه جزیره مالزی دارای جزایر بسیار دیدنی و زیبا می باشد که یکی از جاذبه های مورد علاقه توریست های است . جزیره به نام لنکاوی در این کشور وجود دارد که آن را با جزیره کیش در خیلیج فارس را خواهر خوانده می نامند . پارک پرنده ها که در پایتخت مالزی می باشد یکی از بزرگترین باغ های روباز پرنده ها در دنیا است که همه ساله علاقه مندان زیادی را به تماشای خود به این منطقه می کشاند . دین رسمی مردم مالزی اسلام می باشد گرچه در آن اقلیت های مذهبی همچون مسیحیت نیز وجود دارد و حدود ۶۱ درصد مردم مالزی مسلمان می باشند .

مالزی از جمله کشور های مسلمان جهان می باشد . این کشور یکی از قطب های گردشگری در جهان می باشد . هر ساله مسافران زیادی برای دیدن نقاط گردشگری این کشور ، راهی مالزی می شوند . این کشور یکی از مناطق سرسبز در جهان می باشد . چشم انداز های منحصر به فرد و بکر ان برای هر بیننده ای فوق العاده می باشد و هیجان او را در بر می گیرد . در این کشور آثار دیدنی زیادی وجود دارد که نباید هیچ یک از ان ها را از دست داد . بازار های مالزی بسیار مشهور می باشند . در این بازار ها شما هر چیزی را که بخواهید می توانید خریداری کنید . در این کشور آسمان خراش های بزرگی وجود دارد که بعا به معرفی ان ها می پردازیم . در تور نوروز مالزی از این جاذبه های دیدن کنید و خاطرات خوبی را برای خود در این کشور رقم بزنید .

آکواریوم مالزی

بدون شک این آکواریوم یکی از زیباترین آکواریوم های جهان می باشد . در این آکواریوم انواع ماهی کوچک و بزرگ وجود دارد . شما در این آکواریوم بی نظیر می توانید انواع کوسه ماهی ها را مشاهده کنید . در این آکواریم بیش از دو هزار گونه آبزی و ماهی وجود دارد که برای خودشان زیبایی های متفاوتی دارند . در درب های ورودی ان اطلاعات کاملی را درباره این گونه ها قرار داده شده است که شما باخواندن آن ها می توانید از زندگی این گونه از ماهی بیشتر سر در بیاورید و آن ها را بیشتر بشناسید . یکی از رمان های مناسب برای بازدید از این آکواریوم ، زمامن غذا دهی به ماهی ها می باشد . شما می توانید غذا خوردن کوسه ماهی ها را از نزدیک تماشا کنید . اگر این کار هیجان شما را کامل نمی کند می توانید لباس غواصی بپوشید و به داخل آب بروید و خودتان به آن ها غذا بدهید . این کار شاید در مرحله اول کمی ترسناک باشد ولی هنگامی که عزمتان را راسخ کردید می بینید که بسیار لذت بخش نیز می باشد .برای بچه ها این مکان عالمی دیگر می باشد . آن ها هر نوع ماهی را که تا به حا در یلم ها و تلویزیون مشاهده کرده اند می توانند به صورت یک جا در این اکواریوم زیبا مشاهده نمایند . هدف از ساخت این آکواریوم ر مرجحله اول پرورش ماهیانی بود که در حال انقراض بودند ، اما بعدا این کار توسعه داده شد و بازدید از آن برای عموم مردم آزاد گشت . شما می توانید ساعات خوشی را در این مکان سپری کنید . عکس گرفتن از ماهی ها را فراموش نکنید چرا که ممکن است دیگر چنین ماهی هایی را در عمرتان مشاهده نکنید . آکواریوم های این مکان پیچ در پیچ می باشند و شما به داخل آن می روید و همه اطراف شما را در بر نی گیرد . این شحنه بسیار دیدنی می باشد چرا که ماهی ها از بالای سرتان گذر می کنند و شما حرکت ان ها را از هر زاویه ای می توانید مشاهده کنید . تور نوروز مالزی به شما این اجازه را می دهد تا از این آکواریوم زیبا دیدن کنید و در کنار ان عکس ایب ناب و جالبی را بگیرید . این مکان جز مناطقی است که هیچ گاه در زندگیتان فراموش نمی کنید و همیشه خاطرات آن را برای خود و دیگران مرور می کنید .

آکواریوم مالزی
نوروز و مراکز خرید مالزی

مالزی دارای مراکز خرید زیادی می باشد . در این بازار ها شما هر چیزی را که اراده کنید می توانید خریداری کنید .از اجناس تقلبی گرفته تا اجناس اصلی و با کیفیت همگی در این بازار ها عرضه می شوند . قیمت این اجناس در مقابل با سایر بازار ها ارزان تر می باشد ، از این رو بسیار از مردم برای خرید های نوروزی این کشور راه انتخاب می کند و سری به بازار های آن می زنند . برای خانم ها این بازار ها ریایی می باشد چرا که هر چیزی که در ذهنشان دنبالش می گردند ، در این جا وجود دارد . این بازار ها به گونه ای هستند که انسان را وسوسه می کند که کالا خریداری کند . هر ساله در ایام نزدیک به عید نوروز تور نوروز مالزی برگزار می گردد . بیشتر این تور ها با ظرفیت پر انجام می گیرد چرا که اولا تور نوروز مالزی ارزان می باشد و برای افراد به صرفه است که در این تور شکت کنند و علاوه بر ان در ایام نوروز این کشور به  یکی از زیباترین نقاط جهان تبدیل می گردد چرا که در این کشور همچوم خودمان مراسمات مختلفی در ایام نوروز برگزار می گردد که باید آن ها را مشاهده کنید . تور نوروز مالزی به شما این اجازه را می دهد تا از مراکز خرید این کشور دیدن کنید و وسایلی را که نیاز دارید خریداری کنید در کنار آن می توانید از دیگر جاذبه های این کشور دیدن کنید و پرونده سفرتان را کامل کنید .

مراکز خرید مالزی
برج های دو قلوی پتروناس

در این کشور برج های بلندی وجود دارد که هر کدام نمادی از این کشور محسوب می گردند . در پایتخت این کشور یعنی شهر کوالالامپور ، برج های زیبایی وجود دارد که به برج هی دو قلوی پتروناس معروف می باشند . این برج ها شاهکاری از معماری و مهندسی نوین می باشند . این دو برج در کنار هم ساخته شده اند و خیابان از بین آن ها گذر می کند . این برج از قسمت های مختلفی چون ادارای ، خدماتی و رستوران های لوکس تشکیل شده است و کاربری های متفاوتی دارد . در طبقه چهل و یکم ان پلی میان این دو برج کشیده شده است که شکوه و عظمت آن را چند برابر می کند . هنگامی که میان این دو برج و بر روی این پل می ایستید احساس عزت نفس بالایی می کنید . در آن ارتفاع تمام شهر قابل دیدن می باشد و شما می توانید نقطه به نقطه ان را مشاهده کنید . تلسکوپ های وجود دارد که می تواند این کار را برای شما آسان تر گرداند . این برج عظیم در زمان ساخت خود بلندترین برج جهان بود البته الا نیز از آن ها چیزی کم ندارد . این پروژه عظیم هنوز هم در حال کامل شدن می باشد و قسمت هایی قرار است به آن افزوده شود . تور نوروز مالزی بهانه خوبی است تا از این برج زیبا دیدن کنید . بازدید از این برج در اولویت کاری تمام تور ها می باشد و از اولین مکان هایی است که در تور مالزی از آن دیدن می کنید .

نوروز به همراه ارتفاعات گنتینگ

بدون شک این منطقه از زیباترین مناطق جهان محسوب می شود . چشم انداز هایی که در این مکان وجود دارد هر فردی را به خود مجذوب می کند .هنگام طلوع و غروب افتاب این منطقه رویایی یم شود . نور خورشید طور دیگری می تابد . صدای پرندگان خود باعث ایجاد آرامش در انسان می گردد . این منطقه برای هر فردی حیرت انگیز می باشد و شکوه و عظمت پروردگار را نشان می دهد . در این مکان دره های بسیار قشنگی وجود دارد که هر شخصی را بخود مجذوب می کند . فقط هنگام گذر از آن ها حواستان باشد که پایتان نلغزد و دچار آسیب دیدگی نشوید . از این منطقه در تور نوروز مالزی دیدن فرمایید چرا که واقعا منطقه ای زیبا و بکر می باشد .

سئو سایت

در دنیای بزرگ بازاریابی شاخه ها و ترفند های بیشماری برای بهترین بازاریابی و بیشترین جذب مشتری وجود دارد که هرکدام از روش های بازاریابی مزیت و معایب خاص خود را دارد.در این بین ما باید به دنبال بهترین و سریع ترین روش ها برای به دست آوردن بیشترین بازار ممکن برای خدمات و محصولات خود باشیم. امروزه سئو به عنوان یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی شناخته شده است.مقایسه سئو با خیلی از روش های بازاریابی کاملا اشتباه است.زیرا سئو فقط و فقط بازاریابی اینترنتی است و خارج از فضای مجازی کاربردی برای شما ندارد.اما نسبت بازدهی سئو سایت و دیگر روش ها را میتوان بررسی کرد.قطعا در بازاریابی یکی از مهم ترین مواردی که در نظر میگیریم هزینه ی تبلیغات است و اینکه قرار است این هزینه را هر چند وقت یکبار پرداخت کنیم.تقریبا تمامی کاربران اینترنتی برای یافتن موارد مورد نیاز خود از طریق گوگل به دنبال آن میگردند.پس بهترین مکان برای حضور شما و نمایش خدماتتان نتایج گوگل است.اما نتایج گوگل در تمامی صفحات آن بازدهی کافی را ندارد.اکثر کاربران از صفحه اول نتایج گوگل خارج نمیشوند و پاسخ خود را در همان صفحه میگیرند.پس قرار داشتن سایت شما حتی در صفحه دوم گوگل هم بدون نتیجه برای شماست. برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل باید وارد رقابت با دیگر وب سایت ها شوید.امروزه این رقابت شدت گرفته و کار سختی است که بخواهید بدون داشتن تخصص لازم وب سایتتان را در صفحه اول قرار دهید.در این مرحله است که شما به سئو سایت نیاز پیدا میکنید.سئو به عنوان یکی از ارزان ترین و موثر ترین روش های بازاریابی اینترنتی مورد توجه شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات بوده است.با سئو کردن سایت در صفحه اول قرار میگیرید و هرچه این رتبه بالاتر باشد برای سایتتان بازدید کننده بیشتری جذب خواهد شد و طبیعتا شما بخش بیشتری از مشتریان را برای خود جذب میکنید. بعد سئو و بهینه سازی وب سایتتان شما میتوانید با کار مداوم بر روی سایتتان در صفحه اول گوگل بمانید و بعد از مدت ها برند خود را برای کاربران فضای مجازی معرفی کنید.در حالی که تمامی این مزایا با هزینه بسیار کم نسبت به سایر روش های بازاریابی انجام میشود.

انواع تست هوش

با وجود تکنولوژنی می بینیم که امروزه در اقصی نقاط جهان برای هر فردی تست هوش در نظر می گیرند و برای اینکه بفهمند که او دارای چه ضریب هوشی می باشد از او ازمایشاتی می گیرند و طبق ان ها برای او مواردی را روی برگه می نویسند. تست هوش در مدل های مختلفی انجام می گیرد و هر فرد از کودکی گرفته تا نوجوانی اگر این مهم را انجام دهد برایش خوب و به صرفه می باشد. تست هوش امروزه به صورت انلاین نیز انجام می گیرد و اگر کسی از این مهم در رده بالایی برخوردار باشد به او می گویند که فرد باهاوشی است و در زمینه های مختلفی از بهره هوشی او استفاده می کنند. یکی از مواردی که در زمینه تست هوش وجود دارد این بوده که اصلا در زندگی انسان چه نقشی دارد و برای انسان ها فایده اش به چه صورت می باشد. اگر در این مقوله بخواهیم توضیحاتی بدهیم باید به این صورت گفت که موارد کاربردی که تست هوش به خود اختصاص داده است توانسته زمینه ای کاربردی برای انسان ها فراهم اورد تا بفهمند طبق هوششان در چه زمینه ای توانایی دارند. زیرا خداوند متعال برای هر کسی هوشی قرار داده است که طبق ان بتواند بفهمد به چه دردی می خورد و برای چه ساخته شده است. ازمایشاتی که در بخش تست هوش گرفته می شود باعث می شود که هوش افراد درصد بندی شود و طبق ان در بخش های بعدی نیز بتواند اقدام کند.

 

تست هوش

 

امروزه می بینیم که در ازمون های استخدامی از تست هوش نیز استفاده می کنند و سوالاتی در این باب طرح می شود که فرد اگر بتواند به ان ها جواب های درستی بدهد می تواند نمره قبولی این بخش را از ان خود کند و به مراتب نسبت به دیگران در تراز بالاتری قرار خواهد گرفت. روانشناسان تست هوش را طبقه بندی می کنند و طبق ان سوال هایی را مطرح کرده و با انجام این کار هوش افراد را طبقه بندی می کنند. یکی از علائمی که باعث می شود فهمید که فرد دارای چه ضریب هوشی می باشد این است که از او تست هوش گرفت که خود این هم مراحلی داشته و طبق نیاز فرد برای او سوالاتی مطرح می کنند و به سمع و نظرش می رسانند. زیبایی در این کار این است که می توان فهمید چه افرادی باهوش تر هستند و می توان ان ها را از افرادی که عادی هستند جدا نمود زیرا این کار باعث می شود که فهمید حتی یک سری هستند که با انجام تست هوش از ان ها فهمید که حتی این افراد نابغه می باشند و با این وجود در زمینه جالبی که هر انسانی ان را درک نمی کند استعدادهای فوق العاده ای دارند که می توان با در نظر گرفتن ان ها در زمینه های مربوط به خودشان از ان افراد استفاده های مفیدی داشت. لازمه انجام تست هوش برای ایجاد ارتباط افراد با انچه در اینده دوست دارند که برایشان رقم بخورد و هر چه فرد بفهمد که در چه زمینه ای استعداد و توانایی دارد بهتر می تواند در زمینه کاری برایب اینده خود تصمیم گیری کند. هر بار انجام تست هوش با در نظر گرفتن مراحل مختلف مختص به خودش راه کارهایی را به خودش اختصا می دهد که می توان ان ها را طبقه بندی کرد.

 

مثلا گاهی اوقات طبق اشکال یا گاهی به وسیله اعداد ریاضی و حتی به وسیله معما نیز تست هوش از انسان ها گرفته می شود و در این صورت است که می توان فهمید که فرد مورد نشر دارای چه قدرت هایی می باشد و می توان روی ان حتی سرمایه گذاری کرد و از داشته هایش بهره لازم را برد. بعضی از کشورها هستند که روی این کار سرمایه های کلانی خرج می کنند تا افراد نابغه خود را رای زمینه های مختلف پیدا کنند و از ان ها استفاده های مداومی داشته باشند و بتوانند در زمینه های کاری از دیگر کشورها جلو زده و با دستیابی به توانایی افراد خود در زمینه های مختلف اختراعات و اکتشافاتی انجام دهند. یکی از لذت هایی که خداوند در وجود انسان نهاده این است که او دارای چه الستعدادهایی می باشد و می تواند در دنیا چه کارهایی را انجام دهد. استعداد و توانایی در هر زمینه ای ممکن است باشد و می بینیم در دنیا افراد نابغه کم نیستند و در ادوار ذشته این را به وضوح مشاهد کرده ایم. به همین دلیل تا می توانید از هوش خود بهره مند شوید زیرا شما نیز دارای توانایی هستید و می توانید دنیا را تکان دهید و برای اینده خود تصمیمات بزرگتری بگیرید. هدف از این کار این است تا هر کسی بداند در چه چیزی بدردبخور  می باشد تا عمرش را به بطالت سپری نکند و با انجام این کار به خوبی برای زندگی اش تصمیماتی بگیرد.

 

هر بار انجام تست هوش برای هر فردی چه به صورت انلاین و مجازی و چه به شکل مستقی و حضوری سبب این است که او می تواند بداند در زندگی اش به چه دردی می خورد و از این توانایی ها می تواند چه استفاده هایی داشته باشد. انگیزه در انسان بسیار امری حیاتی می باشد که برای این کار هم در وحله اول در رتبه و جایگاه بالایی قرار می گیرد و انسان به وسیله ان می تواند بداند که از کجا امده و در کجا قرار دارد و با انجام چنین مواردی برای خودش تصمصیمات مهمتری بگیرد. بنابراین تا می توانید هوش خودتان را بسنجید و هیچ گاه این مهم را به فراموشی نسپارید و به فکر خود و اینده ای که پیش رو دارید باشید تا بتوانید با کمال قدرت انتخاب های خوبی را داشته باشید و سعی کنید با به کاریری هوش خود به صورنت مستقیم در کارها زمینه خوبی را برای مراحل بعدی فراهم کرده باشید. و این چیز را فراموش نکنید که تست هوش در زندگی نقش کاربردی و خوبی را برای بشر دارد و با این کار می تواند بفهمد چند مرده حلاج است و توانایی اش تا چه اندازه است.

ناسا می بیند تصاویر مربوط طوفان گرمسیری ۱۸W حرکت به دریای فیلیپین

[ad_1]

(click to enlarge)

On Sept. 12 at 0346 UTC (Sept. 11 at 11:46 p.m. EDT) NASA-NOAA's Suomi NPP satellite showed cloud top temperatures of strong thunderstorms around the center of circulation as (red, yellow) cold as minus 80 degrees Fahrenheit (minus 62.2 Celsius).

اعتبار: ناسا/NOAA/NRL

افسردگی های استوایی ۱۸W غرب گوام تشکیل و تقویت به طوفان گرمسیری. ماهواره Suomi NPP ناسا NOAA عنوان طوفان به دریای فیلیپین اوایل در یدلایمخیرات سپتامبر ۱۲ دیدم. در سپتامبر ۱۲ در ۰۳۴۶ UTC (یدلایمخیرات سپتامبر ۱۱ در ۱۱:۴۶ بعد از ظهر به وقت) ناسا-NOAA ماهواره Suomi NPP گذشت بیش از افسردگی های استوایی ۱۸W و اندازه گیری درجه حرارت بالای ابر. ابزار قابل مشاهده مادون قرمز تصویر برداری و پرتو سوئیت (VIIRS) روی ماهواره Suomi NPP ناسا NOAA تصویر مادون قرمز از طوفان که محل بيشترين دما سردترین ابر و طوفان قوی ترین اسیر.

VIIRS داده ها نشان داد ابر درجه حرارت بالا از رعد و برق قوی اطراف مرکز گردش خون به عنوان سرد مانند منهای ۸۰ درجه فارنهایت (منهای سانتی گراد ۶۲٫۲). سرد که دماهای بالا بردن قوی در طوفان و ابر تاپ بالا به جو پايين نشان می دهد. تحقیقات ناسا نشان داده است که توفان با ابر تاپ سرد توانایی تولید باران را.

ملی آب و هوا خدمات (NWS) در Tiyan, گوام گفت: در ۵ صبح به وقت (۰۹۰۰ UTC) در دوشنبه, ۱۲ سپتامبر مرکز گرمسیری طوفان ۱۸W بود واقع در نزدیکی عرض ۱۳٫۲ درجه شمالی و طول جغرافیایی ۱۴۱٫۱ درجه شرقی. ۱۸W بود حرکت به غرب در ۱۷ mph. طوفان گرمسیری ۱۸W برای پیگیری نسبت به west-northwest در طول روز بعد قبل از تبدیل به آرامی در شمال غربی شب سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ سپتامبر پیش بینی است.

حداکثر پایدار باد به ۴۵ mph 18W ساخت طوفان گرمسیری افزایش داده اند. تشديد در انتظار می رود به بیش از چند روز آینده… و طوفان گرمسیری ۱۸W می تواند تبدیل به ايران سه شنبه یا سه شنبه شب.

هیچ ساعت یا هشدار صادر شده از NWS گوآم وجود دارد.

[ad_2]

ناسا به دنبال طوفان Orlene در اقیانوس آرام شرقی

[ad_1]

مرتبط با تصاویر
(click to enlarge)

At 5: p.m. EDT (2100 UTC) on Sept. 11, NASA-NOAA's Suomi NPP satellite captured an image of Hurricane Orlene in the Eastern Pacific Ocean.

اعتبار: ناسا گودارد سریع پاسخ تیم

sixteenth تروريستی شرقی اقیانوس فصل طوفان تشکیل شده در تاریخ شنبه، یدلایمخیرات سپتامبر ۱۰ در ۱۱ بعد از ظهر به وقت و طوفان به نام Orlene اوایل در یدلایمخیرات سپتامبر ۱۲ شد. ماهواره Suomi NPP ناسا NOAA تصویر طوفان تقویت کرد. وقتی که آن طوفان گرمسیری قوی در ۵:۰۰ بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا (۲۱۰۰ UTC) در ۱۱ یدلایمخیرات ۲۰۱۶ ناسا NOAA ماهواره Suomi NPP گذشت بیش از Orlene. ابزار قابل مشاهده مادون قرمز تصویر برداری و پرتو سوئیت (VIIRS) روی ماهواره تصویر قابل مشاهده از طوفان اسیر.

استفاده از Suomi NPP تصاویر و دیگر داده های ماهواره ای، مرکز ملی توفان اشاره کرد “مرئی، مادون قرمز و مایکروویو تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که Orlene همچنان تر. گردباد گروههای منحنی خوبی تعریف شده است، و تصویر SSMIS اخیر نشان داد که آن را یکی از ویژگی های سطح میانی چشم است.”

در ۵ صبح به وقت شرق آمریکا (۲ صبح PDT/0900 UTC)، مرکز توفان Orlene در نزدیکی ۱۷٫۱ درجه شمالی عرض و ۱۱۹٫۱ درجه طول جغرافیایی غرب واقع شده است.

ملی طوفان مرکز (NHC) گفت: Orlene به سمت شمال غربی نزدیک ۹ mph (15 کیلومتر در ساعت) است. به نوبه خود به سمت north-northwest و سپس شمال با كاهش سرعت در طی چند روز آینده انتظار می رود. باد پایدار حداکثر به ۸۰ مایل در ساعت (۱۳۰ کیلومتر در ساعت) در نزدیکی با gusts بالاتر افزایش یافته است. تقویت اضافی در طول روز بعد و یا پیش بینی است.

برای به روز رسانی اضافی در Orlene، NHC وب سایت: http://www.nhc.noaa.gov.

[ad_2]

ناسا جلب عمر کوتاه افسردگی های استوایی ۱۷W

[ad_1]

مرتبط با تصاویر
(click to enlarge)

On Monday, Sept. 12 at 1:30 p.m. EDT (1730 UTC) 17W became an extra-tropical system and NOAA's GOES-West satellite captured an infrared image of the storm. In the imagery 17W appeared more like a frontal system.

اعتبار: NOAA/NRL

جدیدترین افسردگی های استوایی در اقیانوس آرام شمال غربی تشکیل یکشنبه ۱۱ سپتامبر، مراتب به شرق جزیره بزرگ ژاپن. افسردگی های استوایی ۱۷W نیست که عمر طولانی با این حال، به عنوان هشدار دهنده نهایی در سیستم ۱۲ ساعت بعد صادر شد. توسط یدلایمخیرات سپتامبر ۱۲ طوفان گرمسیری ویژگی های خود را از دست داده. ساعت ۵ صبح (۰۹۰۰ UTC) در یکشنبه ۱۱ سپتامبر، گرمسیری Depression17W مایل دریایی حدود ۵۹۰ در east-southeast Misawa ژاپن را تشکیل دادند. داده های مادون قرمز از ژاپن Himawari ماهواره ای نشان داد که افسردگی ظاهر می شد تا حدودی طویل.

صادر شده توسط ۵ بعد از ظهر به وقت (۲۱۰۰ UTC) مرکز هشدار گردباد مشترک (JTWC) در افسردگی بولتن نهایی خود را. در آن زمان آن را نزدیک ۲۸٫۷ درجه شمالی عرض و درجه ۱۶۲٫۲ شرق تابد حدود ۸۹۶ مایل دریایی north-northeast از جزیره ژاپنی Minami Tori شيما واقع شده بود. در آن زمان ۱۷W به east-northeast در گره ۲۴ سریع حرکت بود.

تصاویر مادون قرمز ماهواره ای متحرک پیشرفته نشان داد به سرعت همرفت عمیق به دلیل افزایش باختر برشی عمودی باد مربوط به اواسط عرض باختر باد می شوند.

در تاریخ دوشنبه، یدلایمخیرات سپتامبر ۱۲ در ۱:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا (۱۷۳۰ UTC) 17W شد سیستم فوق العاده گرمسیری و ماهواره را می رود و غرب اسیر تصویر مادون قرمز از طوفان. در تصویر ۱۷W بیشتر شبیه به سیستم پیشانی ظاهر شد.

[ad_2]

ناسا جلب تصاویر مرتبط با افسردگی های استوایی ۱۹W نزدیک ویتنام بعد از تشکیل

[ad_1]

(click to enlarge)

On Sept. 12 NASA's Aqua satellite passed over Tropical Depression 19W in the South China Sea and captured this visible image of the storm already moving over Vietnam (left).

اعتبار: ناسا

در اوایل سپتامبر ۱۲ افسردگی های استوایی ۱۹W تشکیل شرق ویتنام. ماهواره ای ناسا ورزشهای آبی گذشت بیش از دریای جنوبی چین و اسیر تصویر قابل مشاهده از طوفان به سرعت حرکت بیش از ویتنام آغاز شده بود. هنگامی که ورزشهای آبی گذشت بر دریای چین جنوبی، مرکز یا افسردگی های استوایی ۱۹W (TD19W) واقع شده است بر دریا و فقط شرق مرکزی ویتنام. Spectroradiometer تصویربرداری وضوح متوسط یا طيف ساز روی ورزشهای آبی دستگیر عکس طوفان که گروههای رعد و برق اطراف طرف غربی مرکز کاغذ بسته بندی در حال حاضر بیش از زمین نشان داد.

در ۱۵۰۰ UTC (11 صبح به وقت شرق آمریکا) در یدلایمخیرات سپتامبر ۱۲، TD19W حدود ۹۷ مایلی جنوب شرقی دانانگ ویتنام نزدیکی ۱۵٫۱ درجه شمالی عرض و درجه ۱۰۹٫۷ شرق طول جغرافیایی قرار داشت. حداکثر بادهای پایدار نزدیک ۳۴٫۵ mph (30 گره/۵۵٫۵ کیلومتر در ساعت) بود و انتظار می رود به تقویت آن شمال غربی در ۱۶٫۱ mph (14 گره/۲۵٫۹ کیلومتر در ساعت) به سمت بحران قفقاز حرکت می کند.

مشترک ايران هشدار مرکز تماس ۱۹W به ساحل در مرکزی ویتنام در عرض ۱۲ ساعت حرکت و زدودن داخلی پیش بینی.

[ad_2]

شیمی ماه است گوشته زمین proto، نقل مکان

[ad_1]

می گوید مربوط تصاویر
(click to enlarge)

Two recent models for the formation of the moon, one that allows exchange through a silicate atmosphere (top), and another that creates a more thoroughly mixed sphere of a supercritical fluid (bottom), lead to different predictions for potassium isotope ratios in lunar and terrestrial rocks (right).

وانگ کان

اندازه گیری عناصر در سنگ های زمین و ماه است فقط disproved فرضیه برجسته مبدأ ماه. تفاوت های کوچک در جداسازی ایزوتوپ پتاسیم بین ماه و زمین زیر حد تشخیص روش تا همین اواخر پنهان شدند. اما در سال ۲۰۱۵ دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس geochemist وانگ Kun سپس هاروارد ریشه از زندگی ابتکار جایزه همکار فوق دکترا و استین Jacobsen استاد ژئوشیمی در دانشگاه هاروارد تکنیک برای تجزیه و تحلیل این ایزوتوپ است که precisions می تواند ۱۰ بار بهتر از روش های قبلی ضربه توسعه.

وانگ و Jacobsen در حال حاضر گزارش تفاوت ايزوتوپي سنگ ماه و زمینی است که اولین شواهد تجربی است که بین دو مدل برجسته برای ماه منشاء تبعیض قائل می. در یک مدل کم مصرف تاثیر برگ نیا زمین و ماه در فضای سیلیکات کفن; در سوی دیگر تاثیر بسیار خشونت آمیز impactor و بسیاری از proto-زمین، به شکل یک دیسک عظیم ابرشاره که ماه crystallizes نهایت گسترش بجوشانند.

مطالعه ايزوتوپي است که پشتیبانی از مدل های پر انرژی در نسخه پیشرفته آنلاین طبیعت Sep.12 2016 منتشر شده است. وانگ استادیار علوم سیاره ای در هنر & علوم و زمین گفت: “ما نتیجه ارائه شواهد سخت اول که تاثیر واقعا (عمدتا) زمین، تبخیر بود”.

ايزوتوپي بحران

در اواسط ۱۹۷۰s، دو به دو گروه مستقل ماه توسط برخورد چرا بین مریخ به اندازه بدن و زمین نیا تشکیل شده بود پیشنهاد شده است. فرضیه تاثیر غول مشاهدات بسیاری مانند اندازه بزرگ ماه نسبت به زمين و نرخ چرخش زمین و ماه، توضیح می دهد که در فرضيه پیشرو برای ماه منشاء قرار می گرفت.

در سال ۲۰۰۱، با این حال، یک تیم از دانشمندان که آهنگ ايزوتوپي از انواع عناصر در سنگ های زمینی و ماه تقریبا یکسان گزارش. تجزیه و تحلیل نمونه آورده بازگشت از ماموریت های آپولو در ۱۹۷۰s نشان داد که ماه abundances همان سه ایزوتوپ پایدار اکسیژن به عنوان زمین است.

این است که بسیار عجیب بود. شبیه سازی عددی آن پیش بینی شده که بسیاری از مواد (۶۰ تا ۸۰ درصد) است که به ماه را شکل بدهد از impactor و نه از زمین آمد. اما بدن سیاره ای است که در قسمتهای مختلف سیستم خورشیدی به طور کلی تشکیل ترکیبات ايزوتوپي مختلف، مختلف است که امضاهای ايزوتوپي خدمت به عنوان “اثر انگشت” برای سیارات و شهاب سنگ ها از همان بدن.

احتمال که impactor فقط به امضای ايزوتوپي همان را به عنوان زمین آز باشند کوچک بود اتفاق افتاد.

بنابراین فرضیه برخورد بزرگ بود یک مشکل بزرگ. این می تواند بسیاری از ویژگی های فیزیکی از سیستم زمین-ماه اما نه خود ژئوشیمی مطابقت. مطالعات ايزوتوپي ترکیب “بحران ايزوتوپي” برای این فرضیه را ساخته بود.

در ابتدا دانشمندان فکر دقیق اندازه گیری ممکن است حل و فصل بحران. اما اندازه گیری دقیق تر از ایزوتوپ اکسیژن منتشر شده در سال ۲۰۱۶ تنها تایید کرد که ترکیب ايزوتوپي قابل تشخیص نیست. “این اندازه گیری دقیق ترین ما را می توانید، و آنها هنوز یکسان” وانگ می گوید.

A سیلی مثل حلزون حرکت یا wallop?

“بنابراین مردم تصمیم به تغییر فرضیه برخورد بزرگ”، وانگ می گوید. “هدف این بود برای پیدا کردن راه ماه را از زمين و نه از impactor. بسیاری از مدل های جدید وجود دارد–هر کس سعی دارد با یک است–آمده اما دو بسیار موثر بوده است.”

در مدل غول تاثیر اصلی تاثیر بخشی از زمین و impactor کل پرتاب برخی از مذاب را بیرون، مانند خاک رس از پاتر چرخ را ذوب.

A مدل پیشنهادی در سال ۲۰۰۷ می افزاید: سیلیکات بخار فضای اطراف زمین و دیسک قمری (ماگما دیسکی که مانده impactor است). ایده این است که قبل از ماه متراکم از دیسک ذوب شده که بخار سیلیکات تبادل بین زمین و بخار و مواد دیسک، اجازه می دهد تا.

“آنها در حال تلاش برای توضیح شباهت ايزوتوپي علاوه بر این از این جو”، وانگ گفت: “اما آنها هنوز از تاثیر کم انرژی مثل مدل اصلی شروع.”

اما تبادل مواد از طریق فضای واقعا آهسته است، وانگ می گوید. شما هرگز مجبور است زمان کافی برای مواد را کاملا مخلوط قبل از آن شروع به بازگشت به زمین قرار می گیرند.

بنابراین مدل دیگری پیشنهاد در سال ۲۰۱۵، فرض می شود تاثیر بسیار خشن، تا خشونت است که impactor و گوشته زمین اثر و با هم مخلوط به شکل متراکم مذاب در بخار جو گوشته است که برای پر کردن فضای بیش از ۵۰۰ بار بزرگتر از زمین امروز گسترش یافته بود. که این فضای سرد، ماه چگال از آن.

اختلاط کامل این جو توضیح می دهد که ترکیب یکسان ایزوتوپ زمین و ماه، وانگ می گوید. جو گوشته “سیال فوق بحرانی”، بدون فاز مایع و گاز متفاوت است. سیالات فوق بحرانی می تواند جریان از طریق محیط جامد مانند گاز و حل کردن مواد مانند مایع.

چرا پتاسیم قاطع

طبیعت کاغذ گزارش پتاسیم با دقت بالا داده های ايزوتوپی برای نمونه اي گويا از سنگ های ماه و زمینی. پتاسیم سه ایزوتوپ پایدار اما تنها دو نفر از آنها پتاسیم ۴۱ و ۳۹ پتاسیم، به اندازه کافی فراوان با دقت کافی برای مطالعه اندازه گیری می شود.

وانگ و Jacobsen هفت سنگ ماه نمونه از ماموریت های مختلف قمری و مقایسه نسبت ایزوتوپ پتاسیم خود را به کسانی که از سنگ های زمینی هشت نماینده از گوشته زمین. آنها دریافتند که سنگ ماه حدود ۰٫۴ قسمت در هزار در ایزوتوپ سنگین تر پتاسیم، غني شدند پتاسیم-۴۱٫

فرایند تنها حرارت است که ایزوتوپ پتاسیم در این راه جدا می گفت وانگ، ناقص تراکم پتاسیم از فاز بخار در طول ماه تشکیل است. در مقایسه با ایزوتوپ سبکتر ایزوتوپ سنگین تر را ترجیحا سقوط از بخار و متراکم.

محاسبات نشان می دهد، با این حال، اگر این فرآیند اتفاق افتاده در خلاء مطلق، که آن به غنی سازی ایزوتوپ پتاسیم سنگین در نمونه های قمری از حدود ۱۰۰ قسمت در هزار، بسیار بالاتر از مقدار وانگ و Jacobsen یافت سرب. اما فشار بالاتر شکنش را سرکوب می, وانگ می گوید. به همین دلیل او و همکارش پیش بینی ماه فشرده در فشار بیش از ۱۰ بار و یا تقریبا ۱۰ برابر سطح فشار اتمسفر بر روی زمین.

پیدا کردن خود را که سنگ ماه ایزوتوپ سنگین تر پتاسیم غنی می مدل فضای سیلیکات است که پیش بینی سنگ ماه را شامل کمتر از ایزوتوپ سنگین تر از سنگ های زمینی مخالف آنچه دانشمندان یافت را به نفع نیست.

جای آن پشتیبانی از مدل فضای گوشته که سنگ ماه را شامل بیشتر از ایزوتوپ سنگین تر از سنگ های زمینی را پیش بینی می کند.

خاموش برای میلیاردها سال، ایزوتوپ پتاسیم در نهایت در بر داشت صدای و داستان بسیار برای گفتن دارند.

[ad_2]