شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی از بهترین روشهای مهاجرت به اتریش مهاجرت از طریق ویزای کار است. شما به عنوان شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا برای کار قانونی در اتریش نیاز به کارت قرمز سفید قرمز  Red-White-Red Cardدارید. کارت قرمز سفید قرمز برای مدت ۲۴ ماه صادر می شود. اگر شما در یکی از گروههای زیر قرار بگیرید برای اخذ کارت قرمز سفید قرمز واجد شرایط هستید:

کارگران بسیار ماهر

کارگران ماهر در مشاغل کلیدی

کارگران کلیدی در سایر مشاغل

فارغ التحصیلان دانشگاهها یا مؤسسات آموزش عالی در اتریش

کارآفرینان

شروط لازم جهت اخذ کارت قرمز سفید قرمز : شما می بایست درآمد شخصی و منظم داشته باشید و بدون کمک دولت و مقامات محلی قادر به پرداخت هزینه های معیشت خود و خانواده خود باشید. درآمد ماهیانه شما طبق برآورد اداره کار می بایست حداقل برای شخص مجرد ۹۰۹ یورو ماهیانه، برای زوج ۱۳۶۳ یورو ماهیانه و به ازای هر فرزند ۱۴۰ یورو باشد. شما باشد شواهدی مبنی بر محل سکونت برای خود و خانواده خود را اثبات نمایید (به طور مثال اجاره نامه محل سکونت). همچنین اقامت شما می بایست کاملأ قانونی باشد و خطری برای نظم و امنیت عمومی نداشته باشد.

جهت درخواست اقامت کاری  اتریش چند روش وجود دارد. در اولین روش و اصلی ترین روش اخذ اقامت کاری اتریش شما می بایست از یک کارفرمای اتریشی دعوت به کار شوید. البته جهت درخواست دعوتنامه کاری می بایست اطمینان حاصل شود متقاضی واجد شرایط برای این کار در اتریش و اتحادیه شنگن وجود ندارد. در روش دوم در صورتیکه شما جزء گروه کارگران ماهر مشاغل کلیدی باشید امتیازات اعلام شده (درمطلب مختص ویزای کار اتریش در همین سایت) را کسب نمایید می توانید مجوز کار در اتریش را اخذ نموده و ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشید. اگر در این مدت توسط یک کارفرمای اتریشی استخدام شوید می توانید اقامت کاری اتریش را اخذ نمایید.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی از راحت ترین روشهای اخذ اقامت اتریش تحصیل در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در اتریش است. همانطور که در بخش اقامت کاری اتریش گفته شد دانشجویانی که از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی اتریش فارغ التحصیل شوند می توانند مدت کوتاهی پس از اتمام تحصیل اقامت خود را تمدید نمایند و در صورت استخدام با شروط لازم می توانند کارت قرمز سفید قرمز اخذ نمایند. تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش رایگان است و دانشجویان بین المللی بدون ارائه مدرک زبان آلمانی پذیرش می شوند. البته باید مدرک زبان مورد نیاز برای حضور در کلاس درس را در اتریش اخذ نمایند که برای تحقق این امر یک سال پیش از شروع تحصیل فرصت دارند. برای تحصیل در اتریش محدودیت سنی وجود ندارد و این یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اتریش است. به جرأت می توان گفت تحصیل و کار در اتریش دو روش پرتقاضا بین روشهای مهاجرت به اتریش هستند و در سالهای اخیر تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمودند.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در صورتی که شما با یک شهروند اتریشی ازدواج کنید طبق قانون می توانید اقامت اتریش را اخذ نمایید. البته توجه داشته باشید به دلیل ارائه مدارک جعلی و ادعای دروغ برای اخذ ویزای ازدواج سختگیری زیادی برای ویزای ازدواج اعمال می شود. افرادی که قصد دارند همسر خارجی خود را به اتریش منتقل کنند می بایست درآمد کافی برای پرداخت هزینه های خود و همسر خود را داشته باشند و مدارک لازم برای اثبات اقامت قانونی و پرداخت مالیات قانونی را به اداره مهاجرت ارائه کنند. برای درخواست ویزای ازدواج اتریش شما می بایست تسلط ابتدایی به زبان آلمانی داشته باشید. پس از صدور ویزای ازدواج برای شما در ابتدا اقامت موقت دریافت می کنید و پس از گذشت ۳ سال از زندگی مشترک می توانید درخواست اقامت دائم اتریش را داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *