پمپ وسیله ای برای انتقال مایعات است که با افزایش فشار آب آن را به ارتفاع بالا تر یا پایین تر منتقل می کند.

به طور کلی پمپ وظیفه انتقال وتامین آب مورد نیاز بخش های متفاوت را دارد. پمپ ها از لحاظ اندازه و سایز نوع و کاربرد موتور و غیره بسیار متنوع می باشد.

در بخش صنعت برای جابجایی مایعات از پمپ استفاده می شود در مجموع از پمپ برای انتقال یک مایع به ارتفاع معین ویا جابجایی آن از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می شود در واقع پمپ انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل میکند. برای رسیدن به این اهداف باید در نظر داشت که پمپ بتواند حجم آبدهی را متناسب با میزان مصرف تامین کند وعلاوه بر آن فشار کافی را نیز فراهم کند. از پمپ آب می توان در بخش  ها و مکان های مختلف برای کار های مختلف استفاده کرد برای مثال از پمپ آب می توان در مجتمع های مسکونی به عنوان یکی از ماشین آلات موجود درمنازل استفاده کرد .

بدین منظور از پمپ برای انتقال آب از مخزن ذخیره به سایر نقاط خانه استفاده می شود. در کشاورزی پمپ آب جایاه خاص خود را دارد چرا که بدون تامین آب کشاورزی این بخش با مشکل اساسی رو به رو خواهد شدکه پمپ آب می تواند نقش به سزایی در این زمینه داشته باشد در این بخش پمپ آب برای انتقال آب از چاه و مخازن و رودخانه ها به سوی زمین های کشاورزی و همچنین برای پاشیدن کودهای مایع کارایی دارد.

یکی دیر از مجموع فراوان استفاده از پمپ آب مبارزه با حریق می باشد که پمپ آب وسیله اصلی واساسی این امر می باشد.سیستم های تامین آب نیازمند اطمینان کافی از تامین آب برای به کار بردن آن در مواقع لازم وضروری را دارند که این اطمینان از طریق حمل آب از مخزن ویا خیره سازی آب واستفاده از آن را از طریق پمپ آب می دهد.

پمپ چیست

در این متن کوتاه توضیح خواهیم داد پمپ چیست و انواع آن چه کاربردی دارند.

پمپ (PUMP) وسیله ای است که در مایعات با افزایش فشار، امکان جابجایی مایع به فواصل دورتر و ارتفاع بیشتر را فراهم می کند. کاربرد پمپ فقط برای انتقال آب نیست و مصارف گوناگونی در صنعت و وسایل نقلیه دارد اما پمپ آب یکی از پرکاربردترین موارد آن است که تخصص گروه کیاپمپ است. بنابراین به توضیحات سایر پمپ ها نخواهیم پرداخت.

پمپ آب

نیاز به انتقال آب، یکی از نیازهای اساسی زندگی بشر است. تلاشهای گوناگون طی سالهای طولانی ، موجب شکل گیری پمپ آب های امروزی با بالاترین بازدهی و کیفیت شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد و برای مصارف مختلفی ایجاد شده است. در ادامه به بررسی انواع پمپ آب از لحاظ کاربرد می پردازیم و توضیحاتی در رابطه با هر نوع پمپ ارائه خواهیم داد.

انواع دیگر پمپ

ما در اینجا به مهمترین پمپ ها اشاره نمودیم. اما انواع دیگر پمپ وجود دارند که می توانید توضیحات مربوط به هر نوع پمپ را در صفحه مختص آن بخوانید .  این موارد پمپ هایی نظیر پمپ سیرکولاتور، پمپ شناور، پمپ شناور کف کش، پمپ طبقاتی و دیگر مدلهاست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *